Grassalkovich-kastély (Gödöllő)
A gödöllői Grassalkovich-kastély hazánk egyik legnagyobb barokk kastélyaként és Erzsébet magyar királynő („Sisi”) rezidenciájaként ismert.
A gödöllői Grassalkovich-kastély hazánk egyik legnagyobb barokk kastélyaként és Erzsébet magyar királynő („Sisi”) rezidenciájaként ismert.
Az Inotai hőerőmű három hűtőtornya ikonikus kép a mai napig, azonban ez a létesítmény is csak mementója a hazai bányászatnak.
A solymári vasútállomással szemben, egy forgalmas főút mentén áll az elhagyatott, kifosztott, de még így is szép Nieger-Valkó-kúria.
A klasszicista stílusjegyeket hordozó Semsey-kastély Balmazújváros szívében, a fő téren található. Funkcióját tekintve ma már múzeumként szolgál.
Sopronnémeti faluban áll egy szép kis parkban a Sághy-kastély, amely eléggé elhagyatott állapotban van jelenleg.
Kemenessömjénben a Berzsenyi-kastély mellett egy másik ilyen jellegű épület is van. A pár száz méterre álló Radó-kastély is sajnos elhagyatva áll a főutca mentén.
A Nagytétényi Kastélymúzeum az Iparművészeti Múzeum 1949-ben létesített bútormúzeuma, amely Budapest 22. kerületében található.
Kőröshegyen, a Balatontól nem messze található az eredeti állapotába visszaállított kétszintes Széchenyi-kastély, ami egykoron Széchenyi Zsigmond vadászkastélya volt.
A Bakóca településen található Majláth-kastély régebben gyermekotthonként működött, sajnos mára ez is csatlakozott az elhagyatott kastélyok táborába.
Magyarkeresztúr központjában áll elhagyatottan a Baditz-kastély, amelynek jellegzetessége az épület előtt álló kút.